Przejdź do głównej zawartości

"Gdy stawka jest wysoka"

Gdy stawka jest wysoka. Film, który na pewno będę pamiętać przez dłuuuugi czas. Dla wielu może się wydawać nudny i trwający wieczność. No cóż dotyczy footballu amerykańskiego. Myślę, że dlatego mógł mi się spodobać bardzo mi się ten sport podoba i ubolewam, że nie ma go w Polsce na taką skalę.
Głównym bohaterem tego filmu jest trener Bob Ladouceur. Nie uczy swoich wychowanków napieprzania się ile wleźe tylko też czegoś co pomoże im ukształtować się na dobrych mężczyzn. W drużynie gra jego syn Danny, który ma problem z łapaniem tzw. długiej piłki. Chris Ryan zaczyna ja każdy z nich od 0 a kończy jako gwiazda drużyny, która może pobić rekord przyłożeń w sezonie. 
W ogóle ludzie z tej drużyny są super :D to prawdziwa gigantyczna rodzina. Klimat filmu też bardzo spoko. 
Drużyna, która przeszłą do historii o której mowa w tym filmie była nie pokonana od ponad 120 meczów. To oczywiście nie podobało się przeciwnikom, którzy oskarżali o oszustwa itp. Asystent trenera mocno się wkurzył i wyzwał na przeciwnika najlepszą drużynę w kraju. Wtedy zaczyna się walka. Przede wszystkim dlatego, że odchodzą starzy gracze-idą na studia collage czy ja to się tam mówi. A przychodzą nowi m.in. Danny, Chris ,Tayshon,Rick... i wielu innych. Niestety wielu z nich est przekonanych, że są na tyle super , ze nie muszą trenować z drużyną. Pozjadali wszystkie drużyny, zaczęli poniżać przeciwników, nabijać się obijać się i dupa. Bob - czyli trener w pewnym momencie nie wytrzymuje i dostaje zawału. Musi odsunąć się od pracy aby wyzdrowieć . To dodatkowo obniża poziom morali  w " rodzinie ", Zaczynają przegrywać w dodatku ojciec Chrisa nie należy do tych co wspierają swoje pociechy. Wywiera na nim ogromną presję i naciska na pobicie rekordu.
Tak wiem na razie wydaje się jakiś taki dziwny, no ale nie da się tego tak opisać trzeba pooglądać.
Oczywiście nie jest to film w którym wszystko się kończy kolorowo ...  w trakcie umiera jeden z wychowanków. Nie nie był chory zastrzelili go tak po prostu. To powoduje powrót trenera i tu się zaczyna mój ulubiony fragment.
Od razu cięższe treningi, dopasowanie odpowiednio zawodników do przeciwników. I fantastyczna wizyta w szpitalu weteranów wojennych. Wielu z nich szczególnie z tych " ja jestem zajebisty , spadaj ja tego już nie muszę ćwiczyć.." zmienia się.
Fajne jest to, że na każdy mecz w przeciwieństwie do innych na boisko wchodzą trzymając się za ręce. 
Tego właśnie uczy trener - Drużyna to twoja rodzina, Jeden za wszystkich wszyscy za jednego. Jesteśmy równi i wiele innych. Dodatkowo może to trochę śmieszne ale cieszę się, że nie ma tutaj wątku miłosnego. Dziewczyny występują może w 3 scenach. Jest za to wspaniała żona Boba , kochająca wspierająca. Cudowna rodzina, która się zawsze wspiera. 

Chciałam tylko dodać, że zwiastun , ten opis może was wcale nie zachęcić, wręcz przeciwnie. Jednak dajcie mu szansę. Zasługuje na to inaczej będziecie patrzeć na wiele spraw.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wichry namiętności

Wichry namiętności. Kocham, kocham, kocham,kocham. Genialny film. Niestety książka jest wydana tylko w języku angielskim. W filmie są przecudowne zdjęcia, krajobrazy, nastrojowa muzyka, scenografia  najpiękniejsza jaką widziała, sama gra aktorów i fabuła, wszystko do siebie pasuje i tworzy coś pięknego.Film wciska w fotel, miażdży i wyciska łzy. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Absolutny majstersztyk w historii kina. Nigdy o nim nie zapomnę i będę go polecać jak długo będę mogła. Film ma w sobie chyba wszystkie emocje świata. Chwilami tak wzruszający i pełen emocji, że wypadałoby zrobić pauzę w oglądaniu, jednak nie jest się w stanie. Gwarantuję, że ten film odciśnie piętno w was  na długi czas. W filmie przedstawiona jest historia rodziny Ludlow. Pułkownika Williama oraz jego trzech synów, Alfreda, Tristana i  Samuela. Żyją sobie na rancho i podnóża Gór Montana. Alfred jest najstarszy.odpowiedzialny, rozsądny i raczej z dystansem. Tristan to człowiek narowisty, nieposkromiony,

Dary anioła-Casandra Clare- która część najlepsza?

Początkowo była trylogia Miasto Kości, Miasto Popiołów, Miasto Szkła. Potem dodano Miasto zagubionych dusz, Miasto upadłych aniołów i Miasto niebiańskiego ognia. Tak oto zrobiła się seria fantastycznych przygód Nocnych łowców, wampirów, czarodziejów i wilkołaków. Autorstwa oczywiście Casandry Clare. Postanowiłam zrobić takie krótkie porównanie książek, która najbardziej mi się podoba najmniej i dlaczego, "Dary Anioła: Miasto Kości" czyli część pierwsza. Najpierw pooglądałam film i to był błąd nigdy już nie zrobię tego błędu. Książka jest naprawdę super. Jednak w moim rankingu znajduje się na miejscu 4. Najlepszym segmentem są oczywiście świetnie wykreowane postacie. Każda jest inna, każda ma inne problemy, są różnorodni i nie powtarzalni. Bardzo fajny klimat wprowadzają dialogi są krótkie i zabawne. Dużo się dzieje, w różnych miejscach. I przede wszystkim ta straszna wiadomość, że Clary i Jace są rodzeństwem... Myślałam, że się rozpłaczę. Oczywiście ulubioną pos

Dary Anioła- serial vs film

" Dary Anioła " Kontrowersyjny temat? Może trochę ;) W tym poście chciałam porównać główne postacie i w 2 zdaniach wyrazić swoją opinię :) Tak na wstępie uważam, że książka została totalnie zchrzaniona i beznadziejnie zrobiony film... na ten temat mogłabym napisać 15 rozdziałów i było by mało. Dlatego z serialem wiąże duże nadzieje :). Jednak najlepsze i tak pozostaną książki cudownej Casandry Clare. Serial ma premierę zaplanowaną na 12 stycznia 2016 roku. Nie wiadomo czy będzie w polskiej wersji więc pewnie będę musiała oglądać w oryginalnej wersji jednak jakoś mi to nie przeszkadza. Cieszę się, że film nie ma swojej kontynuacji, bo no ludzie kto zdradza najważniejszą część w 88 minucie filmu?!! No równie dobrze mogę na pierwszej stronie Harrego Pottera napisać : Sekretem na zabicie Voldemorta jest zniszczenie horkruksów: węża, dziennika, pierścienia, diademu, puchaarku, medialionu i oczywiście ty Harry?! Bez sensu... No ale przejdźmy do głównego wątku. Clary Fray